s velkým zpožděním

10. června 2018 v 12:09 | Tercza
Ani jsem si to neuvědomila... i když nejspíš nikdo nesledujete trend příspěvků na blogu.. tak i když nepíšu, tak článek přidávám každý měsíc... většinou totální sračky, co nedávají smysl a po nich máte pocit, že jsem psychicky labilnější než vám snažím říct. Článek je extrémně dlouhý, plný překlepů a stížností... jen pro představu. Nehodlám to po sobě číst a následně opravovat...


Takže co bylo v měsící květnu? Asi tomu neuvěříte, ale bylo toho hodně. Tak bych začala tím, že jsem volné dny mimo práci trávila ve společnosti mnoha a mnoha lidí. A teď ta druhá věc... dala jsem výpověď. Zatím netuším jestli to byl, nebo nebyl správný krok, ale už pár lidí mi řeklo, že se na to mám vysrat... a pak přijdou s tou "úžasnou" novinou, že vaše ctěná a velevážená (na tohle by nestačily žádné uvozovky)kolegyně/ zástupkyně prodejny, bude vedoucí... Tak se prásknete do čela, začnete se hystericky smát a zbůsobí vám to tik v oku (i na punčocháčích)... Nikdy nepochopím jak moc musela být naše bývalá vedoucí zoufalá, že z toho udělala zástup...a jo přece jen to "zoufalá". Ale nikdy, nikdy, nikdy, vůbec NIKDY nepochopím, že naše manažerka (která mi chvílemi přijde na okrasu) si řekla... ok bude vedoucí.
A teď když mám tu chvíli, abych si postěžovala na chaos ve světě, tak vám řeknu jak to asi bylo. Na konci února poslali naši vedoucí na jinou prodejnu ukízet bordel jiné vedoucí, která si vyřvala (ne silou hlasu, ale s pomocí slz a kňourání), že chce jít do Přerova k nám. No budiž... nikdo nic přesného o jejích prohřešcích netušil, ale že to nebude úžasný bylo jasný. A tak nám nastoupila nová vedoucí... A celý březen jsme snášely jak není uklizená prodejna, jak nejsou věci srovnané, jak to tam začíná vypadat jako u prasat, jak se na prodejně nic nemění a jak se nedodržují termíny s posíláním různých papírů... a celý měsíc jsme mlčely. A teď abych to uvedla na správnou míru... já jsem mlčela a brala to jako období aklimatizace nové vedoucí na pomalejší a nudnější provoz než byla zvyklá. Ovšem! změna nastala někdy na konci března, kdy nám přišel email, kde se měla stanovit zodpovědná osoba za prodejnu v případě, že by se v noci nechtěně spustil alarm a bylo potřeba ho zkontrolovat. A to si tehdy vedoucí bez mého souhlasu nebo aspoň oznámení, usmyslela, že to budu já. Přitom jedinou možností jsem nebyla. Takže jsem se začala ohrazovat a můj vzkaz začínal nějak takhle "Tak díky, že na mým názoru nezáleží, protože jinak..." a velice působivě mi bylo odepsáno "...ano na tvém názoru opravdu nezáleží..." (ale musím přiznat, že v celém tom vzkazu bylo opravdu velké množství smajlíku, kteří se smáli a usmívali a nejspíš měli působit nějak dekorativně), takže mě to jednání se spratkem (kterým podle všeho je) opravdu namíchlo a volala jsem (okrasné) manažerce, která mi VYVRACELA, že to není pravda, protože na mém názoru záleží a že si s vedoucí promluví o jejím přístupu. Jak tento rozhovor dopadl opravdu netuším, obzvlášť z důvodu, že mám podezření, že nikdy neproběhl. Toliko k mým názorům... a toliko k tomu, co můžu a nemůžu říct.
Ale já se jen tak nevzdávám... A když to nešlo takhle, tak existovala i jiná cesta. Přece moje kolegyně... o stupěň výš na pozici zástupkyně. Ideální na ní je, že je strašně hloupá a lehce manipulovatelná. Takový ten jednoduchý typ, který se lehce přizpůsobí vašim narážkám a vezme vaše názory za své. Takže jak to je.. když nejde hora k Mohamedovi? Tak jdu já a omlívám problematiku dokola. A věřte mi, že párkrát denně, co do toho člověka účelně hustíte, co je tam všechno špatně, tak se to naučí jako básničku. A pak už jen čekat až zvedne ten zpropadený telefon, což udělala cca po týdnu až dvou s mým neúspěchem se zodpovědnou osobou.
Jenže nastala chyba v rozpočtu.. totální čára přes rozpočet. Manažerka (v tuto chvíli ne moc okrasná) navrhla nebo tedy spíš dala podmět zástupkyni, že z ní bud evedoucí jen, co tato vedoucí vypadne. Což se ale nemělo stát do konce prázdnin. A to se v příběhu nacházíme někdy v dubnu.
Umíte si to představit? Zvednete telefon, že si postěžujete, co je kde špatně a na druhé straně se ozve.. super, chápu, problém, ok.. bude z vás vedoucí. Jako co?
Jak k tomu přijde ten debil, co vlastně všechno udělal? Takže se ukázalo, že mám špatnou čekru nebo karmu nebo kamna doma ve sklepě... Jenže stále se z toho dalo těžit. Když ona vedoucí, tak já zastup? Slabých 1500 bez zdanění výš k mizerné výplatě. To by někdo bral? Nebyl by post vedoucí lepší? Byl... o takových 6 tisíc minimálně.
A tak jsme se na chvíli uklidnily a dělaly si práci dál. A šlo to takhle někdy do asi půlky května? Volná sobota, ležím doma na balkóně... zrovna se hodlám opalovat, někdy 9 hodin ráno... a telefonát. Volala manažerka, že se prodejna neotevřela, kde je problém. Kde asi... jedna prodavačka měla dovolenou a vedoucí měla vést směnu s brigádníkem, ale nedorazila. Důvod? Nespíš vyspávala opici.
Kdo to asi šel zachraňovat... kdo jiný než zodpovědná osoba a strávila tam asi ho'dku s brigádníkem než vedoucí dojela. Neřekla ani bú a tak jsem se sbalila a šla jsem si po svým.
Teď začíná ta vtipná věc... manažerka, která měla kupu důvodů ji sesadit z postu na kterém byla už z předchozího postoje k práci na bývalé pobočce, to neudělala.. vždycky udělala ty-ty-ty a možná ji ubrala trochu peněz a všem se ulevilo, když ji hodila na krk Přerovu. V Přerově měla opakované problémy se zaspáním, s přístupem k práci... a hlavně měla díky mé snaze manažerka o podmět (který už zvládla akceptovat, prootže nebyl vznesen přímo ode mě) o tom jak to vidí i prodavačky a kde je chyba. Ale furt se nic nedělo... normální člověk má vytýkací dopisy, ale u nás je to jen zvednutý prst. Nicméně ne moc překvapivě má naše okrasa i ona sama vedení a to na ni tlačilo, aby se problému zbavila. Protože ze všech věcí bylo nejhorší to, že se otevřelo tak pozdě.
A čas plynul a v pondělí 28.5. přijela manažerka na pokec. Mě ignorovala, protože by dělala se mnou a šla se bavit se zástupkyní do skladu, kde z ní dostávala info, které ji asi ještě nestihla zavolat, ale stihla ho vypozorovat v půlhodinových intervalem v rámci dnů, kdy sledovala na kamerových záznamech druhou směnu, kdy otevřely, kdy odešly... co dělaly, jak měly dlouhé přestávky. Takže se tam pěkně bavily a pak mi manažerka oznámila, že je dobrá víla kmotřička a že při zásahu její nemocnou a nezodpovědnou hůlou bude ze zástupkyně vedoucí a z vedoucí jen obyčejná prodavačka, která buď bude popelka číslo 3 nebo dívka se zápalkami (i když blbý přirovnání, teď je venku vedro...)... a pozice zástupkyně volná nebude, protože se ruší a bude jen vedoucí. Všechno to v tranzu odkývete a pak vidíte jak se k vám žene ta osoba, co měla poslední vhodnou myšlenku... mám špatný časový odhad, takže nebo tedy, že by, i když asi možná měla! Určitě! A pak přijde ten facepalm a to uvědomění se, že vám v posledním týdnu minimálně dva lidi řekli ať z té práce táhnete jinam, že to za to nestojí a tak na místě řeknete, že dáváte výpověď. Takže 2 měsíce na rozmyšlenou, kdyby se prý ukázalo, že je zástupkyně přeci jen schopná a ne úplně blbá a že po ní kupu věcí nezpravuji a nekotroluji... takže v tom případě se samozřejmě můžu rozmyslet. Smích je na místě. Protože kdo by byl lepší ta bývalá nebo ta budoucí... protože ze zástupkyně bude vedoucí a přes to nejede vlak! Ani autobus ani kolo a nejspíš se přes to nedostanete ani na koloběžce.
Výpověď jsem odnesla, odeslala... a dovolenou si budu vybírat, protože nějaký zápočtový list, kde mi nechají soupis dovolené z bývalé práce a já na ní mám nárok u dalšího zaměstnavatele dost smrdí. Netuším jak smrdí vztek, ale vím že ze mě odkapával.
Jenže my jsme malá prodejna a bývalá vedoucí má prsty všude a v nejbližší době mi volala co se děje. A tak jsem jí řekla, že jsem byla posunuta na pozici 've schopnosti) pod zástupkyni a na stejnou úrověň prodavačkay z druhé směny (což se snad nedá porovnávat ani v největších nočních můrách).
Pak se mi líbilo, že jsem opětovně mluvila s manažerkou a ta už věděla, která bije, ale protože to má slíbený zástupkyně, tak je jedno že jsem zodpovědnější a aspoň doufám, že to můžu tvrdit, ale schopnější, ale má to slíbený a pak to s tím vlakem a koloběžkou a trolejbusem (novinka!!). Prý když se spolu domluvíme, tak klidně můžu být vedoucí. A co si asi představovala... že ji jebnu po hlavě kyjem odtáhnu ji dozadu a řeknu, že bude mít míň peněz a že tohle je moje džungle? Tohle se nedá řešit... protože já totiž nemám kyj.

A abych se dostala i někdy na konec... pak se mi posral pc, ale už zase jede.. byl uvolněnej jen nějakej drátek. Sice to píše chybu, ale funguje. Takže sláva nazdar posledním dvou týdnům kdy budu mít směny se zástupkyní a jdu páááá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama